esmaspäev, 25. aprill 2016

Nutipäev läks täiega peale!

14. aprill oli Kuristiku Gümnaasiumis aktiivnutiõppepäev. Koos teiste õpetajate abiga pani meie kooli IT-juht Aivar maha nutiraja, mis tuli läbida 45 minuti jooksul. Osaleti meeskondadena - üks liige istus "staabis", kes edastas Skype teel talle etteantud teoreetilisi ja praktilisi ülesandeid. Ülejäänud meeskonna liikmed asusid kuskil mujal ruumis ning pidid Skype teel saadud ülesandeid lahendama ning vastused tagasi „staapi“ edastama. Ülesannete teema oli „varia“ – küsimusi oli nii teoreetilisi (vasta peast või guugelda) kui ka praktilisi (mine kuskile kohta, mõõda, arvuta, tee pilti, mängi süntekat, programmeeri robotit, lae alla äpp). Lisaks oli igale meeskonnale antud ka videokaamera, et nad saaksid jäädvustada, kuidas ülesannete lahendamine sujub.

2.-7. tunni jooksul käis läbi 8ab reaalirühm, 10. klass, 11. klass ja 9ab reaalirühm – kokku 90 õpilast. Tunni lõpus pidid kõik osalejad jätma väikese tagasiside äsja toimunud tunnist. Sagimist ja põnevust jagus küllaga. Õpilaste tagasiside oli väga positiivne. Taoline üritus polnud meie koolis esimene ja kindlasti ei jää ka viimaseks.

Väljavõte tagasisidest:
·        Lahe. Väga meeldis. :) Parem kui tavalised koolipäevad. Seda võiks rohkem teha.
·        See oli väga huvitav, kuigi tekitas natuke stressi, et kõik küsimused ruttu kirja saaks panna. Kuna mina olin staabis, siis oli see eriti raske, kuigi ma teeksin seda veelkord.
·        Väga huvitav ja teistsugune kogemus oli, varem pole sellist asja teinud, nii et kõik tegevused olid etteaimamatud ja üllatavad. Kõigile meeskonnaliikmetele meeldis ning oleme ühisel arvamusel, et selliseid üritusi võiks tihedamini korraldada.
·        Väga põnev oli, sain nii mõndagi uut teda. Kahju, et aega oli nii vähe. Oleks võinud kesta kaks tundi ja küsimusi oleks võinud olla rohkem.
·        Väga tore, meeskond sai hästi hakkama omavahel, huvitavad ülesande, oleks võinud kauem kesta.
·        Päris huvitav oli. meeldis eriti mesimummiga (BeeBot) tehtud ülesanne. sai tunda seda kooli rõõmu, mis täna oli.
·        Oli tore vahelduseks teha midagi, mida tavaliselt ei tee. Arendab tiimitööd ja suhtlemis-, kuulamisoskust. Paneksin 5 tähte TripAdvisoril.
·        Väga meeldis ja oli teistsugune, ent aega oleks võinud kõvasti rohkem olla! Sellised üritused võiksid kesta, kas vähemalt pool päeva või terve päeva :)
·        Oli väga vahva teha midagi tavalise tunni asemel. Selline asi võiks olla iga kuu korra, kuna on hea vaheldus kõigele õppimisele. Samamoodi tugevdas ka tiimitunnet. Samas olid küsimused väga rasked võrreldes teiste küsimustega..
·        Väga meeldis. Huvitav oli seda kõike jälgida ja tegutseda siin.
·        Tore ülesanne, sai arendada vlogimis oskust ja meeskonna tööd. (vlogimine = video logimine; sarnane: blogimine)
·        Mulle meeldis. Pole varem selliseid asju teinud. Mul oli huvitav ja lõbus.
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar