reede, 8. aprill 2016

1. klassid nutihoos

1. klassid mängisid kahe nädala jooksul Lotte loodusmängu, kusvõlupliiatsi abil tuli leida küsimustele vastuseid. 
Mõõtmetelt suur ja sisult mahukas loodusteemaline interaktiivne Lotte loodusmäng on uue põlvkonna mänguline õppevahend, milles on ühendatud paberkandjal õppematerjal kõrgtehnoloogilise digitaalse mängupliiatsiga, mis muudab staatilise õppevahendi kuulatavaks.
Mäng ise on väga lihtne, veeretad kahte täringut, liigutad suurel mängulaual mängupuuslikke ning muudad mängupliiatsi abiga mängukaardid elavaks, kuulates Lotte häälega esitatud küsimusi ning elukogenenud ja maailmas paljunäinud onu Klausi vastuseid. Lotte loodusmängu üldine eesmärk on leida mängukaardilt õiged piltvastused Lotte poolt esitatud küsimustele ja kontrollida mängupliiatsi abil pakutu õigsust.
Mängu küsimused ja vastused aitavad tutvuda Eesti elurikkuse, maastike ja keskkonnasõbraliku eluviisiga, samuti inimese tööde ja tegevustega looduses. Huvi mängu vastu hoiab üleval kaartide rohkus, mängukaarte on palju ja nad hõlmavad mitmeid suuri teemasid: „Veekogud”, „Märgalad”, „Metsad”, „Niidud”, „Põllud ja aiad” ning eraldi teemana „Inimene ja loodus”.
Mängupliiats on palju auhindu võitnud seadeldis, mis aitab muuta paberile trükitud tekstid ja pildid rääkivaks. Lotte loodusmängus kuuled mängupliiatsi abiga Lotte häälega küsimusi ja onu Klausi häälega vastuseid.

Laste arvates oli huvitav see, et mängukaarte oli palju ja need hõlmasid mitmeid teemasid nagu veekogud, märgalad, metsad, niidud, põllud, aiad ning eraldi teemana inimene. Õpetaja ülesandeks oli näidata üles huvi selle vastu, mida lapsed teada said ja innustada otsima uusi teadmisi.Pärast mängu said lapsed rääkida, mida õpiti ning kuidas see seostus varasemate kogemuste, elamuste ja teadmistega.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar